Це вкладається в політику популістської та некомпетентної влади – Зісельс про тиск на "Прямий"

Screenshot_4-1-e1595578696809.jpg
Джерело: "Прямий"

Телеканал "Прямий" є першим і найбільш яскравим прикладом наступу на свободу слова з боку чинної влади.

Про це в ефірі "Прямого" заявив дисидент, член ініціативної групи "Першого грудня" Йосиф Зісельс.

Він прокоментував заяву екскерівника слідчої групи ДБР Олега Корецького щодо спроб закрити "Прямий".

"Це повністю вкладається в ту політику, яку проводить популістська і дуже некомпетентна влада. Вони (влада - ред.) хочуть зробити все, що є, своїми інструментами впливу і підвищення свого електорального рівня. Оскільки вони не змогли задовольнити обіцянки, які вони давали народу, їм треба зробити якісь політичні переслідування, закрити якісь засоби масової інформації. Це повністю вкладається в ту схему повзучої гібридної та багатомірної капітуляції, де є наступ на права людей, на свободу слова і свободу ЗМІ.

Ви просто перший і найяскравіший приклад цього наступу на свободи. І ми про це говоримо, ми про це виступаємо весь час, підписуємо різні звернення. Сподіваюся, нам вдасться все ж таки зупинити ці кроки влади, бо ми не бачимо великої сили за ними. Бажання є, але сил нема великих. Люди можуть відмовитися виконувати замовлення влади. Вони шукають інших, а ті менш компетентні, ті провалюються. Справи будуть розсипатися в судах.

Результат ми бачимо. Рівень компетентності нижче плінтуса. Відступи йдуть по всім напрямам. Це приводить нас до стану мобілізації для того, щоб встигнути, коли це треба буде зробити, зробити такі перевибори, щоб вони більше не дали можливості проросійським силам і тим силам, які мріють про реванш і капітуляцію, потрапити до Верховної Ради і визначати порядок денний. Це наше завдання громадського суспільства і таких сил", - сказав Зісельс.

Він також зауважив, що тиск на "Прямий" зумовлений критикою політики чинної влади і запевнив, що громадянське суспільство буде реагувати на утиски свободи слова.

"Ви попали перші, бо ви, на мій погляд, найбільш яскравий опозиційний державницький канал, який протестує проти політики цієї влади. Чого ж ви дивуєтесь, що нас вас спрямовані ці удари? Ви викликали вогонь на себе, і ви його витримуєте. Я сподіваюся, що і з нашою допомогою. Бо, наскільки я розумію, ми зараз як громадянське суспільство також хочемо відреагувати на цей наступ на свободу слова. І ми думаємо, як це краще зробити. Ми – з вами", - наголосив Зісельс.