День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.
Про Революцію Гідності знято багато фільмів ( цикл « Зима, що нас змінила») і написано книг.
Більше половини українців підтримували Майдан - результати дослідження. 52% українців підтримували Майдан, 6% - підтримували діючу владу, 25% - не підтримували ні Майдан, ні владу, 10% відповіли, що “тоді для мене це було неважливо”, 7% опитаних було важко відповісти. Такі результати Всеукраїнського соціологічного дослідження про ставлення українців до Революції Гідності та шляхи меморіалізації її подій та учасників, яке провели через 5 років після тих подій.
“Близько 16% учасників дослідження брали особисту участь в подіях Майдану, 32 % активно відстежували ці процеси. А решта сформувало свої уявлення про Майдан з інших джерел - з розмов, зі ЗМІ, з соцмереж”, - розповіла соціолог, керівник Українського центру вивчення громадської думки "Соціоінформ” Наталя Зайцева-Чіпак.
Що таке гідність? Про це розмірковували учасники клубу після відвідувань урочистостей біля меморіалу «Небесної Сотні»
Проект реалізовано за підтримки Конгресу національних громад України. #Клуб_толерантності_Надвірна #КНГУ
Наталія Хмель Координатор Клубу толерантності Надвірна