Лист на підтримку громадської позиції Йосифа Зісельса

«Конгрес національних громад України» (КНГУ) висловлює беззаперечну підтримку виконавчому віце-президенту Конгресу, спів-президенту Вааду України,  п. Йосифу Зісельсу у зв'язку з публікацією статті «Гроші на пам'ять» на порталі «Ліга.нет», що просякнута дезінформацією та принижує честь, гідність та ділову репутацію п. Зісельса.

Заявляємо, що ми, як і п. Зісельс, переконані: побудовою меморіалу в Бабиному Яру і, ширше – формуванням політики пам’яті в Україні мають займатися самі громадяни України різного етнічного походження.

Ми переконані в тому, що інтелектуальних сил на цей проєкт в Україні вистачить. До того ж, уже існує Концепція комплексної меморіалізації Бабиного Яру, яку підготувала робоча група українських науковців при Інституті історії України, на виконання Указу Президента України від 20 жовтня 2017 року та Розпорядження Кабміну від 28 липня 2018 року. До цієї концепції входить створення Меморіального парку та двох музеїв – Музею історії Бабиного Яру та Українського музею Голокосту.

Кому і навіщо потрібно очорнювати діяльність Йосифа Зісельса, який упродовж життя захищає права скривджених і наразі обстоює право киян самим, без підказок з Росії, меморіалізувати місце розстрілів сотні тисяч співвітчизників?

Високий моральний авторитет Йосифа Зісельса для нас, як прихильників демократичних цінностей та європейського шляху розвитку нашої країни, є очевидним. Відтак, громадське об’єднання «Конгрес національних громад України» заявляє про неприпустимість переслідування п.Зісельса за його позицію на користь Української держави, зокрема – за розслідування діяльності організацій та осіб, які перешкоджають нашій державі гідно вшанувати та зберегти пам'ять про загиблих у Бабиному Яру.

Виконавча дирекція та 

співробітники офісу, проєктів та програм КНГУ