Зустріч Клубу толерантності _Надвірна за 17.12.2020
Меценатство в Україні має свою давню історію. Меценатство — добровільна безкорислива діяльність фізичних осіб у матеріальній, фінансовій та іншій підтримці набувачів благодійної допомоги. Назва походить від прізвища римлянина Мецената (Мекенат), який був покровителем мистецтв за імператора Августа і другом Горація та інших поетів.
Українське законодавство визначає меценатську діяльність як благодійну діяльність у сферах освіти, культури та мистецтва, охорони культурної спадщини, науки і наукових досліджень.
Уславлені імена українських підприємців-меценатів Терещенків, Ханенків, Попових та інших вписані в ту історію назавжди. Наприкінці 19 - на початку 20 століть відомими меценатами в Україні були релігійні інституції і діячі.
У Галичині найбільшим меценатом 20 століття вважають митрополита Андрея Шептицького, котрий походив із графського роду. Саме Шептицький заснував у 1928 році Львівську богословську академію. Під пильною опікою глави церкви були сиротинці та бідні люди. Він організував виїзд молодих митців за кордон, даючи їм можливість навчатися у вищих навчальних мистецьких закладах. Це стосувалося Краківської, Віденської, Мюнхенської академій мистецтв.
За своє життя Андрей Шептицькй встиг відкрити Львівську греко-католицьку богословську академію, Богословське наукове товариство, український католицький інститут. У 1905 році митрополит засновує Український національний музей та відстоює ідею Українського університету у Львові. Також Шептицький підтримував діяльність приватних шкіл, товариства «Просвіта», «Рідна школа», НТШ, об’єднання «Луг», «Пласт» тощо. Крім того, глава УГКЦ відкривав садочки і школи, допомагав молодим художникам. У соборі Св. Юра Митрополит організував Народну школу ім. Грінченка для бідних дітей. Шептицький віддав усі свої землі для створення там шкіл, а також заснував Народну лічницю, де могли безкоштовно лікуватися ті, хто не міг дозволити собі лікуватись за гроші.
Ми з учасниками клубу обговорили можливості бути меценатом і мати внутрішнє до цього бажання, а не тільки фінансові можливості.
#Клуб_толерантності_Надвірна #КНГУ
Наталія Хмель
Координатор Клубу толерантності Надвірна
Проєкт реалізує ГО КНГУ за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"