Чернівецький клуб толерантності приєднався до акції #WEREMEMBER
27 січня 1945 року війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став страшним символом нацистських злочинів. Ми пам’ятаємо про ці болючі події історії. В Україні, в Києві таким символом злочинів проти людства є Бабин Яр, де 80 років тому нацисти вчинили масові розстріли мирного населення.
В Чернівцях біля меморіалу в’язням Чернівецького гетто 1941 року пройшов мітинг-реквієм «Шість мільйонів сердець», присвячений Міжнародному дню пам’яті знищення євреїв хвилиною мовчання. Окрім того, запалили свічки біля меморіалу, поклали квіти та камінці.
До війни на Буковині жило більше 50 тисяч євреїв. Після війни – 5 тисяч. Більшість померла у таборах. За статистикою кожен четвертий вбитий єврей проживав на території України.
Ще десятки тисяч були насильно вивезені або доправлені пішки у трудові табори й гетто Трансністріїї та повернулася тільки третина. Відомо приблизно 50 місць, де чинилися масові розправи над єврейським населення, що знаходяться на околицях сіл та міст.
Сьогодні на Буковині залишилося менше 30 живих євреїв, які пережили Голокост та подіїї Другої світової війни. День пам’яті – це можливість згадати те, що Було, і тих, хто помер не лише у період Другої світової війни, а також за роки радянських репресій.
І поки живе пам’ять про Голокост, поки ми пам’ятаємо кожну його жертву, кожного Праведника народів світу, поки пам’ятаємо історію та робимо висновки з помилок минулого, Голокост не повториться #WEREMEMBER.
ГО «Міжнародний рух Еко-Культура»
Чернівецька міська центральна дитяча бібліотека
#КНГУклубтолерантності #KHГУ #EkoKultura
Проєкт реалізує ГО КНГУ за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".