Світ побачила книга, присвячена золотому фонду української музичної культури

сайт.jpg

За підтримки Українського культурного фонду та Ваад України з'явилася на світ унікальна книга, присвячена золотому фонду української культури, а саме, музикантам, акторам, співакам - всім тим, хто безпосередньо жив в Києві і зробив свій неповторний внесок у розвиток не тільки української, а й світової культури.

Задум «Музичні адреси Києва» виник ще у 1982 році, коли Київ святкував свій 1500-річний ювілей. Визначна подія відгукнулася в серці, мабуть, кожного киянина бажанням чимось корисним прислужитися рідному місту. Матеріали для книги продовжували записувати включно до 2016 року.

Цей безцінній архівний скарб золотого культурного фонду нації і сьогодні не втратив актуальності. Навпаки - він має викликати гострий інтерес багатьох небайдужих людей до своєї історії, адже на часі чимало болісних проблем захисту древнього міста від руйнації і хижацького занедбання його неповторний пам'яток. Авторів книги поєднують професіоналізм радіожурналістів, одержимість самою ідеєю і палке бажання донести її до читачів.

128-129 галя_1.jpg

«Авторами книги, співробітниками Українського радіо Вірою Горбатюк і Алою Вишневою за багато років був зібраний унікальний матеріал. Це і спогади про сім'ю Тобілевичів, і про знаменитих оперних співаків Гришка та Гмирю, диригента Натана Рахліна і багатьох інших. Особливе місце в книзі займає розповідь про так звану «Солов'їну Домівку» - це історія створення ансамблю танцю ім. Вірського, історія хору ім. Верьовки і не менш знаменитої у всьому світі Капели бандуристів. І все це з прив'язкою до місць, де вони багато років жили і творили. У книзі багато унікальних фотографій, а також на її сторінки поміщені QR-коди для прослуховування музичних фрагментів прямо під час читання.

"Ми шукали гроші на видання цієї книги великим тиражем майже три роки, коли вже були готові майже всі матеріли. Намагалися збирати «спільнокоштом», але цього все одно було недостатньо для повноцінного повнокольорового видання. І ось сьогодні, завдяки гранту Українського культурного фонду, книга побачила світ. Ми впевнені, що багатющий матеріал, який сміливо можна назвати енциклопедією музичного Києва, буде цікавий не тільки музикантам, а й любителям історії, екскурсоводам з різних міст України та світу",- розповіла кореспонденту Укрнінформ керівник проекту і дизайнер книги О. Заславська.

Ініціатором проекту виступив співпрезидент Ваад України Йосиф Зісельс. Всі матеріали книги були підготовлені до друку Олександром, Оленою та Костянтином Дубовенками.

Ваад України дякує харківському видавництву «НТМТ» за неоціненну допомогу в підготовці видання.

Опубліковане