Нарешті ми офлайн!!
З 16 по 22 серпня у Седнєві, що на Чернігівщині проходить культурно-просторова інтервенція «Садиба Лизогубів: Ренесанс 2021». В рамках інтервенції сорок мотивованих учасників разом здійснюватимуть трансформацію простору об’єкта Садиби Лизогубів. Процес роботи над простором відбуватиметься в ході комплексного теоретико-практичного курсу неформальної освіти, що передбачає: проведення освітніх сесій – медіа-лекторії; польові дослідження (вивчення території інтервенції, окремих локацій, мапування, комунікація з місцевою громадою, створення планів та збір даних); робота в малих групах (розробка над окремими аспектами ревіталізації простору садиби Лизогубів); аналітичні сесії з представниками музею; майстер-класи від експертів (мапування, комунікація з громадою, партисипативні практики, створення інформаційного контенту); майстерні (розробка, дизайн елементів фізичного оточення – стенди, вказівники, інформаційні дошки, медіа контент).
Географія наших учасників: Маріуполь, Одеса, Київ, Ніжин, Івано-Франківськ, Надвірна, Батьово (Закарпатська область). Всього 40 учасників
Проєкт спрямований на розвиток громадянської свідомості, особистих лідерських якостей, навичок командної взаємодії, проєктної діяльності та партисипації серед вмотивованої шкільної молоді з різних регіонів України. Проєкт актуалізує нагальний виклик національного масштабу - необхідність відродження багатої культурно-історичної матеріальної спадщини, яскраві зразки якої розташовані по всій країні. Він сприяє підвищенню інтересу до матеріальної культурно-історичної спадщини серед активної молоді на прикладі переосмислення простору садиби Лизогубів та акцентує увагу на конкретному об’єкті культурно-історичної спадщини з великим культурно-рекреаційним потенціалом, що розташований у с. Седнів, Чернігівська обл. – Садиба Лизогубів.
Перший день інтервенції був присвячений активації свідомості: учасники знайомилися один з одним, з цілями проєкту, та з Садибою Лизогубів на екскурсії, що була організована нашими партнерами - Чернігівським обласним музеєм імені В.В. Терновського.
Проєкт реалізовано КНГУ за підтримки Міжнародного Фонду Відродження