Зустріч Клубу толерантності_ Надвірна за 08.10.2020 (пост-реліз)
Покрова Пресвятої Богородиці - свято, яке відзначається православними та греко-католиками 14 жовтня.
За легендою, у цей день у 860 році військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу столицю Візантійської імперії Константинополь. Мешканці Константинополя з молитвою звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. Богородиця, за легендами, з'явилася перед ними та вкрила їх своєю покровою. Після цього військо Аскольда вже не могло побачити цих людей.
Також Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Козаки будували багато храмів на її честь та шанували ікони Покрови.
14 жовтня також на символічному рівні вважається днем заснування Української повстанської армії.Інформація про створення УПА саме 14 жовтня 1942 року є у постанові Української головної визвольної ради від 30 травня 1947 року та наказі Головного командира УПА Романа Шухевича від 14 жовтня 1947 року.
День захисника України був офіційно встановлений як державне свято вже після початку російської агресії на Донбасі.
З 2015 року День захисника України є святковим вихідним днем.
Зрозуміло, що вітати лише чоловіків із цим святом – давня звичка. Проте у Збройних силах України з загальної чисельності 255 000 осіб проходять службу близько 55 000 жінок, з яких більше
25 000 мають військові звання, до того ж, майже три з половиною тисячі – офіцерські. Жінки проходять службу також у Національній гвардії України, Державній прикордонній службі України, Службі Безпеки України, Національній поліції. Завдяки співпраці з НАТО, реалізації євроінтеграційного курсу України зняті всі обмеження на призначення жінок на посади у Збройних силах України.
Більше 6000 жінок є учасницями бойових дій, 24 – поранено, 4 загинули. Жінки захищають Україну у війні проти російської агресії на Сході держави в якості кулеметниць, снайперок, гранатометниць, водіїв бойових машин, медичних працівниць тощо.
І тому сьогодні виключати з когорти захисників України жінок не тільки некоректно й невдячно, це ще й дискримінація. Тож вітаймо тих, хто нас захищає!
#Клуб_толерантності_Надвірна #КНГУ
Наталія Хмель
Координатор Клубу толерантності Надвірна
Проєкт реалізує ГО КНГУ за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"