10-11 серпня в «Європейському таборі-2017» був проведений тематичний блок Днів соціальної включеності

sots den 1.jpg

10-11 серпня в «Європейському таборі-2017» був  проведений тематичний блок Днів соціальної включеності. Провідна ідея днів — усвідомлення важливості солідарності, прийняття інакшості, допомога малозахищеним соціальним групам  та створення  інклюзивного простору, де кожен може почуватись себе захищено, комфортно, розкриваючи свій потенціал  як громадянин, як людина.

В перший тематичний День соціальної включеності учасники «Європейського табору-2017» говорили на тематичних заняттях  про емпатію, солідарність, відповідальність; про  труднощі, з якими стикаються ті, хто опинилисьз різних причин  в складних життєвих обставинах—знаходяться  на межі доступу до соціальних можливостей та потребують допомоги.

sots den 2.jpg

Ми говорили про причини соціальної малозахищеностіта який крок солідарності може зробити кожен з нас.

У форматі «Живої бібліотеки» учасники читали різні особисті  історії, якими поділились з нами живі книги. Серед живих книг були запрошені гості:книга про допомогу безхатченкам від активіста громадської організації «Молодь за мир»; історії прогеронтологічні заклади та допомогу літнім людям;особиста історія боротьби колишнього в’язня;книга проволонтерство як форму активізму; книга про всеукраїнський велопробіг за участю незрячих людей «Бачу!Можу! Допоможу!»

Релакс-локації допомогли учасникам гармонічно повернутись до себе, усвідомити отриманий досвід та відпочити в спокійній атмосфері (локації на вибір: арт, театр, спокійна прогулянка, де  можна насолоджуватись заходом сонця та природою Карпат).

Ввечері «Європейський табір» об’єднався в дуже затишному квартирнику «Солідарність врятує світ».

Перший тематичний День соціальної включеності був наповнений особистими історіями, рефлексіями, усвідомленням важливості теми солідарності.

sots den 3.jpg

Наступного дня, 11 серпня, на учасників чекала поїздка у Львів і можливість відвідати різні соціальні заклади. Напередодні учасники табору за власним бажанням обрали одну із організацій, яку вони хотіли би відвідати: Центр реабілітації  наркозалежних, Геронтологічний центр, Львівський обласний центр крові, Львівський притулок для тварин (ЛЕВ), Emaus оселя (допомога тим, хто опинився в складних життєвих обставинах)

В другій половині дня учасники гуляли містом та знайомились з європейською  атмосферою Львова, дивовижною архітектурою соборів та музеїв, невеличкими кафе та шоколадними майстернями.

Ми щиро вдячні представникам організацій, які ми відвідали, за організаційну підтримку, щирість та готовність розповісти учасникам «Європейського табору» про свою діяльність та важливість соціальної відповідальності.

sots den 4.jpg

"Європейський табір-2017" організовано Конгресом національних громад України (КНГУ) за фінансової підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, Фонду сприяння демократії за підтримки Посольства США в Україні, ТОВ «Інфопульс - Україна», Київського офісу Євразійського єврейського конгресу (ЄАЄК), Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України), благодійних внесків батьків.