16 листопада Клуб толерантності в м. Надвірна відсвяткував Міжнародний день толерантності

нана.jpg

16 листопада святкують Міжнародний день толерантності.

Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило «Декларацію принципів терпимості».

Статтею 6 була урочисто проголошена дата щорічного святкування події.

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.

Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

На жаль, останнє десятиліття принесло людству багато зла, агресії та випадків нетерпимості по відношенню до представників інших релігій, інших рас, інших держав. Цей день нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це ті явища, яким не повинно бути місця в 21 столітті.

Важко не погодитися з тим, що краса й чарівність нашого світу зумовлені його різноманіттям. Усвідомлення цього факту – перший крок до толерантності, яка є щитом для всього багатого різноманіття культур. Також варто зважати і на людей, які щодня є поруч із нами, але не мають всіх можливостей. Люди з інвалідністю чи іншими особливостями розвитку.

Як стати толерантним?

Зрозуміти: якщо хтось відрізняється від вас, це не означає, що він гірший від вас.

Навчитися сприймати людей такими, якими вони є, без намагань змінити їх.

Цінувати неповторну особистість кожного.

Поважати почуття, думки й переконання кожного, якщо навіть вони не збігаються з вашими.

https://www.youtube.com/watch?v=yGl4uAtVNl0&t=307s

Перегляд не простого мультфільму – знятого французьким автором і батьком дитини з аутизмом дозволив нам наблизитись до розуміння, як не просто бути іншим.

Проект реалізовано за підтримки Конгресу національних громад України. #Клуб_толерантності_Надвірна  #КНГУ

 Наталія Хмель Координатор Клубу толерантності Надвірна