фото: Григорій Боб
2 жовтня 2019 року о 17.00 у Києві, у літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відбувся щорічний захід Східноєвропейського Інституту Розвитку з нагоди Міжнародного Дня ненасильства та 150-річниці Дня народження Магатми Ганді. У події брали участь провідні науковці, молодіжні лідери та громадські діячі. Захід проведений з метою дискусії концептуальних принципів Ганді щодо теорії ненасильства.
Долучився до обговорення послідовник філософії Ганді Дзюнсей Терасава – буддійський монах та громадський діяч Ордена Ніппондзан Меходзи. У своєму інтерв’ю він зазначив: «Мій вчитель особисто знав Магатму Ганді» (My teacher knew Magatma Gandhi personally).
Інтродукцією заходу було прослуховування індійської пісні Еkla Cholo Re, сенс якої у вислові: «Якщо на твій клич ніхто не йде – прямуй сам». Продовжили розвиток дії виступ монаха Дзюнсея Терасави та промова ректора Таврійського національного університету В. І. Вернадського Казаріна Володимира Павловича. Кримська татарка Юксель Гаяна Заїрівна подарувала організаторам книгу, що висвітлює важливі національні теми. На заході була присутня відома українська акторка, громадська діячка, народна артистка УРСР, рекордсменка Книги Гіннеса за найдовшим перебуванням на сцені, Галина Гілярівна Яблонська, що поділилася в бесіді своїм життєвим принципом: віддавати, а не чекати, поки дадуть.
Також відповіла на декілька запитань організатор події, голова правління Східноєвропейського Інституту розвитку, політолог, правозахисниця, кандидат наук, журналіст, Гош Мрідула:
Кореспондент: пані Мрідуло, як на вашу думку, наскільки реально у нашому мілітаризованому світі дотримуватися пацифістської ідеології Ганді?
П. Мрідуло: Можливо, бо мілітаризованим світ зробили ми, все залежить від нас, наскільки ми хочемо жити мирно і яку пріоритетність надаємо нашим принципам.
«Нічому новому я не можу навчити світ. І правда, і ненасильство – вони самі старі як цей світ. Усе, що я зробив, - це спроба якнайширше втілювати в життя ці два поняття», – як просвітлював Магатма Ганді.
Честі та миру, друзі.
Кореспондент-стажер сайту КНГУ Ю. Іваницька