Як пройшов тренінговий курс «Європейський табір-2019»

табір.jpg

Тренінговий курс «Європейський табір-2019» об’єднав 75 креативних осіб у неймовірних зимових Карпатах. Молоді люди з понад 14 областей України мали можливість поглибити свої знання з актуальних соціально значущих тем, відвідати різноманітні творчі майстерні та інтелектуальні гуртки, покататися на лижах, сноубордах та тюбінгу.

День відкриття  символічно збігся з одним з найяскравіших та найважливіших свят християнського світу - Різдвом Христовим. Учасники протягом дня дізналися про традиційні атрибути святкування, а увечері, співаючи колядки та смакуючи кутю, опинилися у атмосфері магічного таїнства, створеного командою Eurocamp_winter_2019.

табір2.jpg

Тренінговий курс складався з п’яти тематичних днів.

Хто такий Журналіст XXI, як вразити публіку блискавичною промовою, у чому секрет PR-компанії політиків, як відкрити у собі прихований креативний потенціал – про все це учасники дізналися на освітніх локаціях у День Комунікації.  Кожен з учасників пройшов короткий курс  ораторського мистецтва, навчився створювати PR кампанію власного проекту, крім того у кожного була змога набути практичні навички з креативного мислення й власноруч створити портрет журналіста майбутнього. Інтерактивна гра Еліас за тематикою блоку підсумувала отримані знання та стала веселим завершенням дня.

табір3.jpg

День Екології підняв нагальні для України та цілого світу проблеми: зменшення використання ресурсів, розробку енергоефективних рішень, Upcycling або повторне використання ресурсів, Guide із сортування сміття. У підсумку, учасники самостійно розробили сучасний екопосібник з ініціатив щодо даних проблем.  Важливим доповненням дня стала ініціатива стосовно сортування сміття командами протягом усього тренінгового курсу.

Актуалізація культурної спадщини стала основою наступного тематичного дня. На прикладі ключових артефактів, винаходів та особистостей, учасники розкрили для себе особливості культурно-історичних епох.  Як людство пройшло свій шлях від палиці до дрона, у чому символізм відомих на весь світ картин, що таке «колізей сучасності»?  Відповіді на ці питання учасники отримали під час обговорення на освітніх локаціях. Вечірній квіз перетворився у запеклу боротьбу між командами. Учасники здивували своїми глибокими знаннями архітектурних ансамблів з усього світу, що були представлені у чотирьох раундах.

«Децентралізація дає можливості» - саме так варто назвати наступний день у Єврокемпі_2019.  Основною цінністю цього дня стала свобода та право кожного на рівноправну участь у політичному житті власної громади. Учасники мали можливість ознайомитися з проявами громадської активності на рівні ОТГ, загальнодержавному та міжнародному рівні. Запропоновані освітні локації роз’яснювали теоретичне підґрунтя  громадянської участі, як важливу передумову демократичного суспільного ладу. На що здатна команда, аби вирішити нагальні регіональні проблеми? Саме на це питання спромоглися відповісти учасники на вечірньому заході.  Майбутнє не можливо повністю спрогнозувати, але обов’язково варто обирати.

табір4.jpg

Що таке бути ерудованою свідомою людиною, як використовувати свої інтенції до позитивних змін у сучасному світі? – на ці та інші питання учасники тренінгового курсу шукали відповіді впродовж дня Ерудиції. Команда Єврокемпу поставила акцент на здобуття учасниками практичних навичок, таких як  пошук ресурсів для навчання, майбутня профорієнтація, фінансова грамотність та навіть протидія булінгу. Особливістю дня стали локації релаксу. Діти змогли відвідати майстер-класи зі стречінгу та східних релаксивних практик, а також дізналися більше про основи медіації. День завершився виступом акторів форум-театру, якими стали учасники курсу, із інтерактивним задіянням публіки.

Останнім тематичним днем став День самоврядування. Саме під час нього учасники продемонстрували своє вміння домовлятися, йти на поступки чи обстоювати свою позицію. Починаючи з ранкової руханки, освітні локації та майстер-класи проводили самі, з усією серйозністю підійшовши до такої відповідальної справи. Молоді люди показали свою ерудованість, вміння  тримати аудиторію та бути відповідальними за роботу, яку взяли на себе. Фінальною крапкою дня та Європейського табору став затишний квартирник при свічках.

табір5.jpg

Півроку підготовки, 8 днів тренінгу, 75 щасливих облич дівчат і хлопців, які в недалекому майбутньому стануть  активними громадянами своєї країни, відповідальними та свідомими перед викликами України.

Тренінговий курс «Європейський табір -2019» відбувся за фінансової підтримки Фонду Конрада Аденауера.