24 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй. Цей день є ще однією річницею з моменту прийняття Статуту ООН – документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації. 24 жовтня 1945 року, набув чинності Статут Організації Об’єднаних Націй, з 1948 року цей день відзначається як день ООН.
Статут Організації Об’єднаних Націй починається з легендарної фрази «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків та жінок і в рівність прав більших та малих націй, та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань..»
Члени-засновники – 51 держава, серед яких і Україна. Станом на 1998 рік ООН нараховувала 185 держав-членів. А в липні 2011 же мала 193 держави-члени. Крім цього, усі вони є членами Генеральної Асамблеї ООН і відзначають Міжнародний день ООН.
Структурно Організація Об'єднаних Націй складається з п'яти основних органів: Генеральної Асамблеї ООН, Ради Безпеки ООН, Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР) ООН, Секретаріату ООН і Міжнародного Суду юстиції ООН.
Серед найбільш важливих досягнень ООН, про які згадують в Міжнародний день ООН, можна назвати підписання декларації прав людини, яка з'явилася в грудні 1948 року, та декларація про принципи міжнародного права (1970 рік).
Організація Об’єднаних Націй – це організація, яка здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Організація Об`єднаних Націй - це не тільки місце для проведення дипломатичних раутів. В Організації Об`єднаних Націй працюють миротворці, які займаються роззброєнням воюючих сторін, медичні працівники, що доставляють ліки, співробітники з надання надзвичайної допомоги біженцям та експерти з прав людини, які надають допомогу у здійсненні правосуддя.
У процесі виконання цієї глобальної місії ми користуємося підтримкою незліченної кількості друзів і прихильників. Неурядові організації, вчені, науковці, меценати, релігійні лідери, представники ділових кіл та зацікавлені громадяни мають ключове значення для успіху нашої діяльності. Жоден керівник, країна чи установа не в змозі зробити все. Разом з тим кожен з нас може зробити свій внесок.
Сьогодні в День Організації Об`єднаних Націй я закликаю підтвердити наші зобов`язання і знову заявити про нашу спільну рішучість бути гідними ідеалів Статуту Організації Об`єднаних Націй та побудувати кращий світ для всіх».
Програми розвитку ООН включаю багато напрямків –підтримка здорового способу життя, толерантність, освітні проекти.
Найбільший урок у світі — це спільний освітній проект, спрямований на підтримку Глобальних цілей для досягнення сталого розвитку, проголошених Організацією Об’єднаних Націй. Цей проект є живим свідченням важливості Глобальної цілі 17 — «Співпраця заради досягнення цілей». Він не був би можливим без підтримки всіх наших партнерів, що співпрацюють з нами та між собою.
Учасники клубу говорили про глобальні проблеми Землі та які є стратегії покращення становища, що склалося та як можна звертатися за допомогою до міжнародних організацій.
Проект реалізовано за підтримки Конгресу національних громад України. #Клуб_толерантності_Надвірна #КНГУ
Наталія Хмель
Координатор Клубу толерантності Надвірна