З 14 по 26 серпня у смт. Славське відбувається тренінговий семінар «Європейський табір». Проект реалізовується ГО «Конгрес національних громад України» за фінансової підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (м. Київ)
Учасники - 102 підлітки віком від 12 до 17 років, серед яких 39 безпосередньо з Донецької та Луганської областей. Значна частина учасників є також вихідцями з сімей внутрішньо переміщених осіб. Кожен день табору присвячений окремій темі, зокрема цього року програмою передбачені такі тематичні дні: екологія, демократія, вибори, інклюзія, самореалізація, самоврядування, права людини, культура, громадянське суспільство. Навчальний формат – інтерактивний, де учасники, поділені на групи, в рамках двадцятихвилинних воркшопів в ігровій формі ознайомлюються з комплексними та складними темами.
Стежити за перебігом проекту можна на його сторінці у фейсбук, а ми тим часом розповідаємо про день екології, на якому нам вдалося побувати та ділимося своїми враженнями від спілкування з найменшими та найстаршими учасниками табору, директоркою та тренерами.
День екології у «Єврокемпі. Літо 2019»: просто про складні та актуальні виклики
День екології передбачав відвідання 5R станцій – refuse (скажи «ні), reduce (скорочуй), reuse (скористайся повторно), recycle (сортуй та утилізуй), rot(сумлінно компостуй) та rethink (переосмислення). На станціях refuse (скажи "ні") та reduce (скорочуй) підлітки вчилися відмовлятися від речей, що засмічують планету. Тут йшлося про важливість використання багаторазових речей та відмову від одноразових - про свідоме споживання . На станції reuse (скористайся повторно) учасники знайомилися з тим, як можна надати звичайним речам другого життя та як відремонтована річ іноді краща за нову. Натомість на станціях recycle та rot учасники вивчали як правильне сортувати сміття та що відбувається із ним далі. А на командному rethink учасники та тренери аналізували на що саме вони витрачають час кожного дня. Тренери також говорили про актуальні екологічні або дотичні до них ініціативи, які наразі успішно функціонують в Україні. Це і «Україна без сміття», і «Ласка», і «Зелений птах». Побіжно також знайомилися з запущеною у 2016 році екомапою України, що серед іншого спрямована на подолання проблеми стихійних сміттєзвалищ у країні. А на прикінці дня грали в еко-вікторину, де дізнались багато нового.
Про «Євротабір. Літо 2019» від організаторів
«Ми виховуємо агентів змін» - Тетяна Мураткіна, директорка табору
Директорка табору Тетяна Мураткіна переконана, що завдяки такій програмі тренінгу виховуються майбутні агенти змін. Особливо важливим на її думку є те, що навчання здійснюється молодою тренерською командою – студентами найкращих університетів, які знаючи потреби та запити підлітків здатні говорити з ними просто та зрозуміло на складні теми.
«Молодь можна змінювати. Вона як пластилін і небезпечно, коли вона потрапляє не туди куди треба» - Руслан Нечіпорук, методист табору
Руслан раніше працював тренером команди, а зараз як методист відповідає за підготовку та розробку тематичних днів. На його думку, важливо насамперед зацікавити підлітків, дати їм нотку мотивації для пошуку та подальшого вивчення. Для цього спеціально дотримується ігровий формат та інтерактив, де про складне говорять простими речами. Як і Мураткіна, Нечіпорук вважає, що вони виховують агентів змін, політичну еліту, котра буде змінювати країну на краще.
Про «Євротабір. Літо 2019» від учасників
Марина, 12 років, м. Одеса
Марина – представниця наймолодшої команди учасників, бере участь у таборі вперше, про табір дізналася від батьків. Для неї табір це можливість дізнатися щось нове, відпочити та познайомитися з новими людьми. Вона особливо чекає дня культури, тому що вважає, що рух у напрямку Західної Європи починається саме з культури.
Денис, 16 років (м. Луганськ – м. Кривий Ріг)
До 11 років Денис мешкав у Луганську, у 2014 році переїхав разом з батьками до Кривого Рогу. Він вже четвертий рік поспіль бере участь у проекті. Вважає, що європейський табір відрізняється за форматом від решти таборів. На його думку, тут дуже цікаво і саме тут він отримує ту інформацію, яку не може почути у школі. Євротабір змінив його життя. Він став більш відповідальним, уважним до себе та почав більше довіряти людям, але головне що він став небайдужим, а європейськість, на його думку, починається саме з небайдужості, відповідальності у ставленні до себе та інших.