Йосиф Зісельс. Про ще одну з можливих фальсифікацій

 

вирус.jpg

 

У наш час – час масових фейків, людей тяжко здивувати черговою фальсифікацією.

Але ми, громадяни України, не бажаємо, щоб нас дурили, особливо, у дуже важливій справі – процесі проходження епідемії COVID-19 у власній країні.

Багатьом може бути байдуже, якщо така фальсифікація має місце в Росії, бо там влада бреше навіть тоді, коли в цьому нема політичної потреби, просто так – з любові до «мистецтва брехні». Але коли свідомою фальсифікацією можуть займатися українські чиновники від медицини – нам це не байдуже, бо від цього залежить наше здоров’я і навіть життя.

Я за фахом фізик-теоретик, але доля розпорядилася інакше і завела мене у дисидентську та громадську діяльність, про що я за 50 років жодного разу не пожалкував.  

З початку карантину я приділяю увагу математичному моніторингу процесу епідемії у 50 країнах світу, статистиці котрих я довіряю. Українській статистиці з загальних міркувань я не довіряв, але передусім грішив на недолугість, недисциплінованість та байдужість наших чиновників. Але, як з’ясувалось сьогодні вранці, йдеться не про ці «якості» чиновників, а скоріше за все  - про відверту та свідому фальсифікацію. Але, давайте по-порядку.

Серед різних параметрів, які характеризують епідемію, виділимо коефіціент летальності. Позначимо його, як «Кл». Насправді, їх два, але скористуємось одним. Кл - це - співвідношення у відсотках між загальною кількістю летальних випадків на конкретний день та сумарною кількістю інфікованих на цей же день, і подивимось, як це виглядає для України:

Див. повну версію статті за посиланням.

20 квітня 2020 р.