Міжнародна літня школа "Моє європейське місто"

На сайт.png

В рамках проєкту КНГУ Літня школа онлайн «Моє європейське місто» була розроблена абсолютно нова концепція для роботи з дітьми 12-17 років. Проводячи в он-лайні 3-4 години вдень, діти знайомилися з темою урбанізму та окремими аспектами міської культури.

Урбанізм, як тема, є не просто цікавою, але і важливим аспектом усвідомлення ролі кожного у міському житті, можливості впливу на простір в якому живеш та розвиваєшся. Учасники та учасниці мали можливість познайомитися з кращими європейськими практиками облаштування міського простору для комфортного та інклюзивного життя, а досліджуючи власні міста бачили не тільки негативні сторони, що варто змінити, але і позитивні зрушення, що вже відбуваються. 

 Школа передбачала широкий спектр сучасних методів неформальної крос-секторальної освіти, спрямованих на якісне засвоєння дітьми знань, оволодіння актуальними практичними навичками та реалізацію ними власного творчого потенціалу. Освітні блоки присвячено 7 темам, які розкриваються через теоретичні заняття (вебінари) та практичні вправи (майстер-класи). Якщо ви ще не бачили створений контент Літньої школи то саме час переглянули його:

https://www.youtube.com/channel/UCcKxDnhy_15WF7iDhjHMu4A/videos

Розроблена методологія та змістовне наповнення кожного блоку дали можливість краще зрозуміти своє місто чи містечко, показало нерозривний зв’язок свого рідного краю з європейським контекстом, та навчили як зберігати національні культурні надбання та створювати абсолютно нові інклюзивні простори.

Важливим елементом Літньої школи став змагальний компонент, який було реалізовано у форматі оцінюваних індивідуальних викликів та командних завдань для учасників.

Підлітки створювали соціальну відеорекламу для активації громади міста зі слоганом «місто – це люди»; відеокліп з архітектурою у головній ролі; конструктор міських легенд у вигляді кубиків для сторітелінгу; тур містами країн Східного партнерства; розробляли проєкт ресторану місцевої кухні для власного регіону, а також проєкт удосконалення простору свого міста, що має бути безпечним та інклюзивним. Учасники робили swot  аналіз та презентації, знімали відео, готували різноманітну їжу (і що цікаво, на командних обговореннях хлопці піднімали питання гендерних стереотипів щодо приготування їжі у своїх сім’ях, тим самим долаючи їх), малювали, декламували вірші, робили опитування та вивчали нові інструменти, що допомагають у роботі та навчанні он-лайн.

83 індивідуальні виклики, 7 основних та 6 додаткових командних завдань з 7 тематичних освітніх блоки і всі вони були виконані в межах Літньої школи. Учасники творчо підійшли до їх виконання, демонструючи своє бажання навчатися, дізнаватися нове та втілюючи в життя свої геніальні ідеї. Три команди переможців та найактивніші учасники з інших команд отримали пам’ятні подарунки. Роботи учасників будуть викладатися на сторінках:

https://www.facebook.com/sourcesoftolerance

https://www.facebook.com/europeancampua

Не пропустіть J

Проведений опитувальник у кінці проєкту показав, що нові знання отримали 76,4% опитаних, більшість з них, а це 80%  вказали про свою дуже активну та  активну  участь у проєкті. Оцінюючи інших учасників, вони вказали, що 48,5%  були активними та 23,5% дуже активними. Це свідчить про вмотивованість учасників, а також про те, що тема урбанізму для 90% учасників та учасниць виявилася актуальною та важливою.

Літня школа у форматі онлайн стала відгалуженням успішних проєктів освітньо-культурних таборів ДЖЕРЕЛА ТОЛЕРАНТНОСТІ та ЄВРОКЕМП. Взявши максимум та найкраще з офлайн формату, але докорінно змінивши динаміку, Літня школа онлайн не лише зберегла наступництво по відношенню до наших попередніх освітніх проєктів, але й засвідчила актуальність та затребуваність не лише інтерактивних, насичених медіа та інформацією, але і «живих» освітніх проєктів онлайн серед підлітків.

Літня школа стала можливою за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні та шаленої команди розробників, тренерів та гостей школи «Моє європейське місто». Вони створили якісний україномовний контент, мотивували, підтримували учасників та учасниць та залишаються прикладом для наслідування.

Команда проєкту:

Керівниця проєкту та розробниця тематичного блоку «Люди і місто» Тетяна Мураткіна – Київ, методист Володимир Висоцький – Київ, адміністратор та розробниця тематичного блоку «Урбасистема» Марія Кучеренко – Київ, розробниця тематичного блоку «Архітектура для людей» Марія Назарова– Київ, розробник тематичного блоку «Легенда про місто» Володимир Половський – Єзупіль, Івано-Франківська обл..

9 тренерів-менторів (Олена Корольова – Маріуполь, Марія Зіверт (розробниця тематичного блоку «Право на місто») – Харків, Наталія Хмель – Надвірна, Івано-Франківська обл., Владислав Сасін (розробник тематичного блоку «Місто тисячі культур») – Київ, Руслан Нечипору (розробник тематичного блоку «Диво-тур») – Київ,  Марія Чєрнова – Чернігів, Максим Тютюнник – Біла-Церква, Київська обл., Діана Сайкевич – Львів,  Владислав Хома – Вінниця).

Запрошені гості:

Наталія Кривда – професор, доктор філософських наук Київського національного університету імені Тараса Шеченка; Тарас Тополя – фронтмен групи Антитіла; Йосип Зісельс – дисидент, віце-президент КНГУ; Людмила Макарова – активістка,  менеджерка освітніх проєктів Червоного Христа; Вячеслав Гипич – колишній директор Краматорської школи № 9; Ілля Царенко – громадський активіст, ГО Рада з урбаністики Києва; Остап Українець- перекладач, письменник, блогер; Роман Задорожний – розробник ігор, засновник компанії kozak games; Анна  Даниленко – громадська активістка, засновниця Велодень у Києві; Анастасія Медко – практикуючий психолог; Діана Гоголєва – студентка КМІСА; Марина Діденко - старший викладач кафедри психології та особистісного розвитку  ДЗВО "УМО" НАПН.

Літня школа продемонструвала, що існує попит на якісний сучасний освітньо-культурний продукт, який і надалі продовжить створювати КНГУ.