Чернівецький клуб толерантності провів захід до Міжнародного дня рідної мови з метою розширити, поглибити та узагальнити знання дітей про поняття рідної мови та мовного різноманіття.
Ми говорили про мови в Світі, про соціокультурне значення рідної мови і державної мови та їх ролі у суспільстві. Ми дізналися про історію свята, яка пов’язана з трагічними подіями 1959 р. в Бангла Деш, коли студенти вийшли з вимогою навчатися рідною мовою.
1999 р. ЮНЕСКО започаткувало Міжнародний день материнської – рідної мови. З того часу Міжнародний день рідної мови відзначається щороку з метою заохочення мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Сьогодні в світі існує близько 6000 мов і 43 відсотки з них знаходяться під загрозою зникнення. Менше ста мов використовуються в світі цифрових технологій. Мови грають найважливішу роль для забезпечення самобутності людини і груп людей і їх мирного співіснування. Вони служать одним із стратегічних факторів прогресу в досягненні сталого розвитку і гармонійних взаємин між глобальними і місцевими умовами. Лише всебічне прийняття багатомовності дасть всім мовам можливість знайти своє місце у світі, охопленому процесами глобалізації наголошує програма ООН. 2022-2032 роки Міжнародного десятиліття мов корінних народів Організації Об'єднаних Націй.
Під час заходу ми дізналися у дітей на яких мовах розмовляють їх батьки та дідусі в їх сім’ях, адже Буковина є полікультурним регіоном. Разом ми створили «Мовне Дерево» на якому діти намалювали квіти та листя з різними мовами – квітучі сади.
Познайомилися з програмою табору КНГУ «Джерела толерантності» та разом заспівали гімн української мови.
ГО «Міжнародний рух Еко-Культура
Чернівецька міська центральна дитяча бібліотека
#КНГУклубтолерантності #KHГУ #EkoKultura
Проєкт реалізує ГО КНГУ за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"