Заява Конґресу національних громад України з приводу подій у с. Лощинівка

Заява Конґресу національних громад України    

Loshinovka_0.jpg

 

Конґрес національних громад висловлює свою глибоку стурбованість і щире обурення подіями у с. Лощинівка Одеської області. Як відомо, після арешту місцевого жителя, який є підозрюваним у скоєнні жорстокого злочину – вбивстві дівчинки, громада була розбурхана повідомленням щодо його реальної чи уявної етнічної приналежності – ром.

У селі стався, на наш погляд, справжній погром на етнічному ґрунті. Мешканці громили і навіть підпалювали будинки, в яких мешкали роми, та нищили їхнє майно. Погромні дії супроводжувалися масовим скандуванням «цигани – геть!». Звертає на себе увагу, що свідомо злочинні дії відбувалися в присутності співробітників правоохоронних органів, що ніяк не реагували на заворушення.

На жаль, місцева влада на рівні районної адміністрації визнала можливим задовольнити вимоги погромників і виселити ромів із села. Навіть глава Одеської обласної державної адміністрації, який заявив «там реально притон», але жодним чином не засудив заворушення, побічно схваливши тим самим дії погромників.

Конґрес національних громад вважає за необхідне провести ретельне розслідування подій та притягнути до відповідальності причетних до навмисного псування чужого майна. Також необхідно провести перевірку, чиї саме дії або заклики призвели до погрому на етнічному ґрунті, і чи немає в них складу злочину, передбаченого 161-ю статтею Кримінального кодексу України.

Конґрес національних громад звертається до керівництва МВС із вимогою розглянути дії, точніше бездіяльність, співробітників поліції, та дати їм належну оцінку.

Нарешті, Конґрес національних громад кваліфікує заходи, вжиті місцевою владою – виселення ромів – як неправові. Це – колективне покарання на підставі етнічної приналежності, іншими словами, акт дискримінації, виконаний представниками держави. Виселення або заборона на поселення на підставі етнічної приналежності брутально порушує чинне законодавство. Такі дії, супроводжувані насильством, межують з етнічною чисткою.

Конґрес національних громад просить Генеральну прокуратуру України дати правову оцінку діям представників органів місцевої влади.

Фото: fakty.ua