26 листопада 2016 року в Київському клубі толерантності відбулось заняття на тему «Мультфільми нашого дитинства або закладення соціальних ролей посередництвом ЗМІ»

WP_20161126_17_35_15_Pro.jpg

26 листопада 2016 року в Київському клубі толерантності Всеволод Хома, студент філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка, випускник проектів Конгресу націоанльних громад України, провів теоретичне заняття на тему «Мультфільми нашого дитинства або закладення соціальних ролей посередництвом ЗМІ».

Мультики добрі, веселі, їх полюбляють дивитися маленькі діти, які ще не пристосувалися до складноструктурованного світу кіно. Коли вони підростають і можуть дивитися кіно, деякі з них не полишають старих звичок. Іноді, в процесі дорослішання мультики відходять на задній план, адже людина переходить на новий етап свого життя, де зовсім інші проблеми та закони.

WP_20161126_17_57_13_Pro_0.jpg

Учасникам Клубу було запропоновано перегляд фрагментів з мультфільму «Шрек», який складається з 4-х частин. Кожна частина «Шреку», окрім загальної сюжетної лінії, відображає стадії людського життя: друзі, кохання, екзістенціальна криза.

Підчас обговорення спікер та учасники Клубу дискутували про такі важливі питання, як те, що взагалі таке мультфільм, хто, як і для кого їх створює, чи можна провести якісь паралелі між ними та реальним світом. Дійшли висновку, що мультик – це проекція нашого реального світу, але просто з гарними декораціями та ореолом казковості. Все ж інше діє на тих же засадах, що і наші суспільства.

WP_20161126_17_47_22_Pro.jpg

Зазначали також, що мультик є чудовим інструментом у процесі передавання досвіду. Нова інформація передавалася і передається генетично, проте не варто забувати про культурні процеси та момент виховання. Батьки передають свій досвід дітям, розповідають за якими законами та приписами функціонує суспільство навколо них. Прогрес не зупиняється, навпаки лише набирає обертів і тепер те,  до чого людство йшло тисячами років, дитині дається у вигляді гарно організованої «методички».

Мультики мають спільне з вихованням завдання і, окрім, начебто, тільки розважальної програми, дитині подається готова суспільна модель, соціальні взаємодії, соціальні ролі, що є тими самими, що зустрічаються нам у реальному світ. Головне, що є уявлення про те, як люди контактують між собою, як треба поводитись у такій або у такій ситуації, кого потрібно любити, кого ненавидіти. Закладається інформація щодо найважливіших людських інституцій, таких як влада, держава, сім'я.

Разом дійшли висновку, що деякі життєві орієнтири закладати корисно, але за відсутності критичного мислення та здорового скептицизму, можна стати жертвою маніпуляцій.

Тож, дивіться мультики та бережіть свій розум!