В Київському клубі толерантності вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні

WP_20161126_17_58_01_Pro.jpg

26 листопада 2016 року в Київському клубі толерантності «КИТ» вшановували пам'ять жертв голодоморів в Україні. Координаторка клубу Олена Почаєвець провела тематичне заняття, використовуючи спеціально розроблені методичні рекомендації «Голодомор в Україні 1932-1933 років. Людський вимір трагедії», автор-упорядник Олександр Войтенко. Матеріали посібника базуються на використанні інтерв’ю з архіву Інституту візуальної історії та освіти Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії.

Заняття почалось з обговорення взагалі поняття «Голодомор» і того, які виникають асоціації з ним.Далі учасники та учасниці Клубу переглядали декілька інтерв’ю тих, хто пережив події того часу. Обговорювали різні аспекти життя – дитинство, школу, роботу, початок голоду, нестачу їжі, взаємодії з владою, стосунки в сім’ї. Важливо, що свідки Голодомору у той час були ще дітьми та підлітками, які жили переважно у сільській місцевості. Це дало учасникам заняття більше уявлення про події. Окрім перегляду відеосвідчень, також працювали з документами в яких зазначалась позиція та наміри влади щодо хлібозаготівель, з добіркою матеріалів з видання «Ідло33го: Словник Голодомору» та інші Листи та Постанови. Під час обговорення піднімались такі важливі питання як колективізація, хлібозаготівлі, колгоспи, влада, сталінська політика, взаємодопомога селян.

WP_20161126_17_58_54_Pro.jpg

Наприкінці учасники та учасниці висловились щодо необхідності подальшого вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів. Зазначали, що існування архівів відеосвідчень та використання їх з просвітницькою метою є дуже зручним та практичним інструментом, який дає можливість не лише читати сухі історичні факти, але і допомагають відчувати емоції людей. Деякі висловлювали побоювання, що з часом усі трагедії забуваються і їм не надають такого широкого значення. Проте, безперечно, важливо продовжувати вивчати це питання, дізнаватися та поширювати інформацію з метою попередити можливі наступні трагедії, адже історія, на жаль, повторюється. Закінчилось заняття символічним запаленням свічок.

 

Посилання на ресурс з методичними рекомендаціями та відеосвідченнями