В Україні підготують рекомендації щодо зменшення рівня антисемітизму та ромофобії

congress logo_2.png evz_logo (2)_0.png

У січні 2017 року Конгрес національних громад України розпочав реалізацію проекту моніторингу  досліджень  і практик протидії антисемітизму та ромофобії. В рамках проекту буде здійснено аналіз факторів, які можуть впливати на прояви антисемітизму та ромофобії, зокрема, в частині діючого законодавства, медійної політики, соціальних процесів, виконання існуючих стратегій і програм, а також практик попередження та реагування на подібні прояви.

Проект допоможе продемонструвати реальний масштаб проблеми антисемітизму та ромофобії в Україні та привернути до неї увагу органів влади і широкої громадськості. Фокусом проекту є висвітлення реальних фактів та розробка максимально конкретних та дієвих рекомендацій для різних цільових груп, які мають реальний вплив на вирішення проблеми.

kngu 1.jpg

Проектні заходи передбачають розширений аналіз законодавства України в частині протидії дискримінації та ксенофобії, в тому числі по відношенню до представників єврейської та ромської громади, збір матеріалів щодо проявів антисемітизму та ромофобії або їх попередження, аналіз існуючих досліджень, стратегій, проектів та програм за тематикою проекту, аналіз проявів мови ворожнечі в медіа, глибинні інтерв’ю з лідерами єврейських та ромських громад, а також з представниками профільних громадських організацій.

За результатами моніторингу будуть підготовані рекомендації для органів державної влади, правоохоронних органів, освітніх установ, громадських організацій, ЗМІ, правозахисників, донорських структур. Попереднє обговорення результатів моніторингу та тексту рекомендацій з експертами та представниками громад заплановано на вересень 2017 року у Львові, Харкові та Києві. За результатами попередніх обговорень рекомендації будуть доопрацьовані та опубліковані у підсумковому звіти, презентація якого запланована на грудень 2017 року.

kngu2.jpg

Партнерами проекту виступають: Регіональний благодійний фонд «Резонанс» (Львів) та Харківська обласна фундація «Громадська альтернатива» (Харків).

Проект реалізується за фінансової підтримки Фундації EVZ – «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (Німеччина) одночасно в п'яти країнах - Україні, Чехії, Польщі, Угорщини та Литві.

 

Інформація російською