25 - 26 лютого 2017 року пройшов Міжнародний форум «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу»

crimea 1.jpg

25 - 26 лютого 2017 року пройшов Міжнародний форум «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу», присвячений третім роковинам окупації Криму Російською Федерацією, організований Міністерством інформаційної політики України. Метою форуму було висвітлення проблемних питань наслідків окупації Криму Російською Федерацією та обговорення шляхів його реінтеграції.

Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у вступному слові заявила: «Крим перетворюється на територію страху. Так зване «Кримське питання» – це випробування, як ми можемо протистояти утискам свободи».

Ірина Геращенко, народний депутат України, Перший заступник Голови Верховної Ради України, зазначила: «Крим вкрали 3 роки тому, а тепер Росія намагається легітимізувати цю крадіжку через міжнародні організації. У нас же є лише один план — відновлення територіальної цілісності України!»

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець у своєму виступі закликав до єдності зусиль: «Ми маємо об’єднатися, щоб Крим повернувся в Україну. Я впевнений, що так буде!»

Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, підкреслив: «Компроміси щодо територіальної цілісності України — неможливі!»

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у своїй промові висловив сподівання, що Форум зробить свій внесок у деокупацію Криму: «Від інформування про події в Криму залежить міжнародна активність у цьому питанні».

У перший день форуму пройшли панельні дискусії «Міжнародно-правові наслідки окупації Криму. Роль міжнародної спільноти у формуванні та впровадженні політики щодо Криму» та «Інформаційні виклики та російська пропаганда в Криму. Крим як інструмент та об’єкт інформаційно-смислової агресії Кремля. «Окупована» свобода слова в Криму» за участі експертів і представників міжнародної спільноти.

Участь у заході взяли представники державної влади, дипломатичного корпусу, громадянського суспільства, провідні зарубіжні та вітчизняні експерти із питань Криму тощо. Нагадаємо, 26 лютого відбудеться другий день форуму з панельними дискусіями: «Майбутнє Криму: статус півострова та політика щодо деокупації» та «Майбутнє Криму: суб’єкти процесу деокупації та їхні ролі».

 

Джерело: independentview.net

Дата