Помер почесний голова Одеського імені А.Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні Тадеуш Залуцький

Зі щирою скорботою сповіщаємо, що сьогодні після важкої хвороби відійшов у вічність почесний голова Одеського імені А.Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні. Він був одним із засновників товариства та багато років його очолював.

Про це повідомила у Фейсбук Ярослава Різникова, заступник начальника управління – начальник відділу культури, національностей та релігій управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА

Залуцький Тадеуш Никодимович народився 03 квітня 1942 року у с.Віньківці,  Віньковецького району, Хмельницької області. Закінчив Одеське морехідне училище в 1972  році за фахом технік-механік.

Діяльність Тадеуша Нікодимовича сприяла зміцненню дружніх зв'язків із усіма національно-культурними товариствами регіону, контактів між Україною і Польщею. З 1999 року він є членом Ради національно-культурних товариств Одеської області, неодноразово обирався та успішно працював головою цієї дорадчої організації.

Беручи активну участь у створенні ефективного механізму вирішення проблем польської діаспори, збереження культурної спадщини, він був активним учасником національно-культурних заходів міжнародного, всеукраїнського, обласного, та міського рівнів.

З метою популяризації польської мови, культури, історії, традицій та звичаїв, під його керівництвом польське товариство брало активу участь у різнопланових заходах – Днях Міста, Днях незалежності України та Польщі, конкурсі «Джерело майстерності», фестивалях «Райдуга мов»,  Днях слов’янської писемності, Днях Європи, тощо.

Під керівництвом Т.Н.Залуцького кілька років поспіль виконувались соціальні проекти «Одеський університет третього віку» (2012, 2013, 2014) у рамках соціального проекту громадської організації на виконання соціального замовлення Одеської міської ради з реалізації «Програми вирішення пріоритетних соціальних проблем міста Одеси».

Це дало змогу створити перший  в Одесі  безкоштовний навчальний заклад для людей похилого віку Після закінчення терміну дії проектів, «Одеський  університет третього віку»  польського товариства  продовжував  працювати  і в наступні  роки. Зараз він перетворився на  «Клуб сеньйорів», що  за зразком роботи в Польщі, об’єднує людей пенсійного та передпенсійного віку, розширює їх світогляд та підвищує якість життя.

З ініціативи Тадеуша Никодимовича Залуцького в Одеській області традиційно проходять Всеукраїнські фестивалі дитячої польської пісні, Дні польської культури, відзначаються польські пам'ятні та національні свята.

Багато уваги він приділяв підростаючому поколінню, сприяючи діяльності недільної школи, гуртків народної творчості, двох театральних студій, обміну досвідом роботи з польськими громадськими організаціями.

Він користувався повагою та авторитетом серед національно-культурних громад міста і області.

За вагомий внесок у розбудову міжнаціональних відносин, збереження та розвиток польської культури, формування етнічної самосвідомості та активну громадську діяльність нагороджений Почесною відзнакою Одеського міського Голови «Знак пошани», Пам’ятним Знаком «73 дні героїчної оборони Одеси», цінним подарунком – іменним годинником  голови Одеської державної адміністрації, Почесною грамотою Державного комітету України у справах національностей та релігій, Почесною грамотою голови Одеської державної адміністрації, Почесною Відзнакою голови Одеської облдержадміністрації.

Він був нагороджений також високими державними нагородами Республіки Польща – Відзнакою «За заслуги перед польською культурою» і  «Кавалерським хрестом ордена «За заслуги».

Смерть Тадеуша Нікодимовича — важка втрата для рідних, близьких, для колег і друзів. Він був творчою, емоційною, людиною, з гарним почуттям гумору, вмів підтримати в потрібну хвилину.

Світлі спогади про цю людину, яка чесно і гідно прожила своє життя, завжди будуть з нами.

166352783_3845138888908613_4396024596235859232_n.jpg

https://www.facebook.com/yaroslava.riznikova/posts/3845145822241253