У світі 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства

У світі 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Саме цього дня 1949 року на 4-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Встановлення цього дня мало на меті викоренення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, фсексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Як зазначають в ООН, рабство протягом століть видозмінювалося і виявлялося по-різному. Якщо деякі старі традиційні форми рабства досі присутні в своєму первинному вигляді, то деякі інші набули нових форм. Зокрема, поряд з традиційними формами примусової праці нині існують і інші, які зачіпають, зокрема, мігрантів: праця хатньої прислуги, робота в будівельному секторі, харчовій промисловості, пошитті одягу і сільськогосподарському секторі.

Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто. Про те, що потрібно знати, щоб цієї біди не сталося, дізнавались учениці 5 класу Технологічного багатопрофільного ліцею ім. А. Мазура за допомогою гри "Ліза та її друзі подорожують світом". Захоплива гра розкриває багато ситуацій, що можуть трапитися при працевлаштуванні, подорожах, оформленні документів та в доступній формі пояснює, що саме треба робити, щоб уникнути небезпеки потрапляння в рабство.

image.png

image(2).png

image(3).png

image(4).png

#ПрацюйБезпечно

#ПротиДійТоргівліЛюдьми

#СвітВільнийВідРабства

Проєкт створено за підтримки Конгресу національних громад України

#КНГУ