У таборі Джерела толерантності відбувся єврейський день

евр1.jpg

День розпочався з неймовірно запальної руханки під єврейську музику. Лунала одна з найстаріших мов світу-іврит. Весь табір був прикрашений висловами на цій мові.

Освітні локації познайомили учасників #ДТ_2018 зі святом Шабату, навчилися готувати хали - традиційний солодкий хліб і послухали про те, як правильно зустрічати це свято. Тема відомих особистостей продовжилася і цього дня. Шолом Алейхем, Олександр Ройтбурд та Pianoboy  відкрилися з нового непізнаного боку. На локації свята Песах хлопці та дівчата дізналися про історію євреїв у Єгипті, їх вихід з нього та скуштували мацу  — прісний хліб із пшеничного борошна.

евр3.jpg

Розуміючи традиційність та консервативність поглядів в родинах дітей, які приїжджають, особлива увага на освітніх локаціях приділялась необхідності включення кожного та кожної в українське суспільство. Саме тому, цього року особливу увагу було приділено тематиці гендерної рівності. Дівчата та хлопці познайомилися з видатними жінками, представницями етнічних спільнот, що проживали чи проживають в Україні. 6 липня представниці благодійного проекту ЛакіБукс -  Єлізавета Коренко та Ірина Ніколайчук, координатор відділу IT - компанії Lucky Labs, провели інтерактивні заняття під час яких познайомили учасників «Джерел толерантності» з видатними жінками, які своїм прикладом руйнували стереотипи та йшли до своєї мрії. Марія Складовська-Кюрі- фізикиня та математикиня, Юлія Кристєва- літературознавиця, Аділє Амінова –мовознавиця, Марина В’язовська- математикиня та ще багато інших.

евр2.jpg

Наприкінці дня діти взяли участь у зустрічі Шабату. Весь табір спостерігав за запалюванням свічок, вогонь яких відокремлює звичайні будні від святкового дня, куштували сік з плодів виноградної лози та пригощалися халами, виготовленими власноруч. Діти захоплено, в цілковитій тиші, спостерігали це дійство.

Проект реалізовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду Відродження, ТОВ Інфопульс, ГО Ініціатива Е+.

евр4.jpg

евр5.jpg