Влада страшенно боїться майдану – Зісельс

Зісельс.png

Джерело: "Прямий"

Те, що не було обрано міру на Печерському суді для п'ятого президента Петра Порошенка – це говорить про те, що все ж таки влада не наважується пресувати громадянське суспільство прямими агресивними кроками.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Прямому" розповів дисидент, член ініціативної групи "Першого грудня" Йосиф Зісельс.

"Загрози є, без сумніву. Але мені здається, що лякати суспільство зайвий раз не треба. Треба давати точну характеристику тим процесам, які відбуваються. Ми вийшли на площу – один раз, два рази, три рази. Ви згадали про "нормандський формат", як нам вдалося зупинити, щоб президент не перейшов через червоні лінії. Те саме було і з політичними переслідуваннями, проти яких ми виступали. Вони тільки починаються, а ми вже намагаємося їх блокувати.

І те, що не було обрано міру на суді Печерському для президента Порошенка – це говорить про те, що все ж таки влада не наважується пресувати громадянське суспільство прямими агресивними кроками. Бо вона боїться. Тепер будь-яка влада боїться Майдану. Це їх страшний сон, кошмар нічний. Вони бояться Майдану. Ось вони прийшли, і нібито все добре, а Майдан все одно маячить попереду: що він підніметься і змете їх, взагалі навіть сліду їх не залишиться. І це завжди на них впливає", - заявив він.

Зісельс переконаний, що "ця влада популістська".

"І це, я думаю, її найважливіша характеристика. Вони хочуть всім подобатися. Всім без виключення. Вони хочуть подобатися нам, тобто колишнім "майданівцям", і тому вони не можуть переступити ті лінії, про які ми казали. Вони все ж таки залишаються так, щоб подобатися і правим, якщо говорити у термінах політичного спектра, але вони хочуть подобатися і лівим. Бо вони знають, що велика кількість виборців після того, як голосували за Бойка, вони почали голосувати за Зеленського.

Я якраз читав лекцію в Ізмаїльському гуманітарному університеті. Це такий острів українськості в цьому проросійському регіоні. І мені всі розповідали, що в церквах Московського патріархату, а там майже такі церкви, йшла агітація за Бойка, а потім казали: все, Бойко не пройшов – давайте за Зеленського голосувати. Це ніхто не приховував навіть тоді", - резюмував він.