Восьмого липня в таборі Джерела толерантності проходив ромський день

IMG_4700.JPG

Восьмого липня в таборі Джерела толерантності проходив довгоочікуваний день, який готували представники ромської громади. На ранковій лінійці діти отримали запрошення на екскурсію до музею ромської культури та перед ними стояла непроста задача, адже спочатку вони мали власноруч його створити. Кожна команда отримала індивідуальне завдання і відповідала за свою тематичну залу.

IMG_5079.JPG

Діти знайомились із традиціями українських ромів, змогли відтворити табірну стоянку кочових ромів та житло осілих, дізнались про розмаїття ромів, які живуть в Україні, довідались про різницю в способі життя та традиційного вбрання представників різних груп. Найменші учасники табору створили експозицію присвячену костюмам, а трохи старші - ремеслам та професіям. Тренери п’ятої команди – найстарших учасників табірної зміни – проводили заняття спрямоване на подолання стереотипів та упереджень. Окрім того вони говорили про сучасне становище ромської громади в Україні, проблему загострення ксенофобських настроїв та нападів на ромські поселення. Також вони дізнавалися про видатних ромів України: письменників та поетів (М. Козимиренка, В. Бамбулу, Р. Набаранчук, Б. Вайс); артистів та естрадних виконавців (М. Сліченка, І. Крикунова, Л. Сандуленка, П. Чорного, В. Жадана, закарпатську династію Папів – виконавців ромської джазової музики); говорили і про сучасну ромську молодь – активістів, які займаються правозахистом, розвивають сучасну українську та ромську культури.

IMG_5108.JPG

Ввечері на всіх учасників табору чекала захоплива екскурсія музеєм, де вони не лише слухали своїх друзів-екскурсоводів, а й дивились підготовані ними сценки, створювали арт-роботи, отримували пам’ятні сувеніри. Фінал дня був не менш яскравим та захопливим – діти з радістю продемонстрували вивчені танці, всі разом співали ромські пісні.

Проект реалізовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду Відродження, ТОВ Інфопульс, ГО Ініціатива Е+