Всесвітній день чоловіків. Роль чоловіка/батька/наставника

Щорічно 19 листопада в світі відзначається Міжнародний чоловічий день (International men's Day, IMD).

Вперше його відсвяткували в 1999 році жителі Республіки Тринідад і Тобаго — острівної держави у південній частині Карибського моря, що складається з двох великих островів. Згодом це свято знайшло підтримку в інших країнах Карибського басейну, Австралії, Північної Америки, Азії, Європи і в Організації Об'єднаних Націй.
Ініціатором Міжнародного чоловічого дня став доктор Джероме Тілуксінгх з університету Вест-Індії. Він запропонував заснувати свято, яке підкреслить позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві. Датою його проведення доктор Тілуксінгх вибрав 19 листопада — день народження власного батька, який, за його словами, був чудовим прикладом для наслідування.

І на сьогодні це свято відзначають у більш ніж 50 країнах світу: Австралії, Австрії, Великобританії, Угорщини, Гані, Ізраїлі, Індії, Ірландії, Італії, Канаді, Китаї, Норвегії, Пакистану, Росії, США, Сінгапурі, Тринідад і Тобаго, Україні, ПАР, Ямайці та інших.

Мета Міжнародного чоловічого дня - це привернення уваги до гендерної дискримінації чоловіків при визначенні важливості їх ролі в сім'ї та вихованні дітей. Також організатори свята роблять наголос на збереження здоров'я хлопчиків і чоловіків, на їх соціальне, емоційне, фізичне й духовне щастя.

Ми з учасниками Клубу толерантності обговорили питання «чоловічих» подарунків та уваги від «жіночої сторони». Хлопці зазначили, що найчастіше їм дарують шкарпетки, як би банально це не звучало.)

20201210_112708.jpg

20201126_112235.jpg

Проект реалізовано за підтримки Конгресу національних громад України.

#Клуб_толерантності_Надвірна  #КНГУ

Наталія Хмель

Координатор Клубу толерантності Надвірна