Звернення KНГУ з приводу Дня пам’яті жертв депортації кримських татар

18 тр.jpeg

Конгрес національних громад України  глибоким сумом відзначає День пам'ять жертв депортації кримських татар,  згадуючи про загиблих і вклоняючись їхній пам’яті.

Цей день  нагадує нам  про трагедію кримськотатарського народу, що триває й нині — після анексії Криму російськими загарбниками.

Московський агресор намагається позбавити корінний народ Криму громадянських прав, вдається до політичних переслідувань тих, хто не зголосився прийняти наслідки анексії Криму і бореться за справедливість і релігійні права.

Ми віримо, що кримськотатарський народу і його законний орган — Меджліс  переможуть в боротьбі за майбутнє. Ми підтримуємо їхні вимоги, визнані міжнародною спільнотою.

Ми послідовно багато років підтримуємо законну вимогу кримськотатарського народу щодо національно-територіальної автономії в Криму. Ми впевнені, що якщо б українська влада раніше спромоглася надати такий статус кримськотатарському народові, було б кому захищати Крим у 2014 році і російська агресія б зазнала крах ще тоді.

Ми вклоняємося жертвам насильницької депортації, агресії та переслідувань, організованих і здійснених Москвою, ми разом в вами у цій пам’яті і боротьбі.

Конгрес національних громад України