Для України залишається у найвищому пріоритеті збереження демократичних цінностей, особливо в умовах, коли російська пропаганда продовжує нав’язувати думку про те, як добре жилось у Радянському Cоюзі. Україна відстоює демократичні цінності – верховенство права, свободу і вільні вибори. Про це Президент України Петро Порошенко сказав під час презентації фільму «Від рабства до свободи», показ якого відбувся в рамках проведення Київського єврейського форуму.
Документальний фільм зображує історію життя ізраїльського державного та політичного діяча, борця за права євреїв в СРСР, дисидента Натана Щаранського. У 1977 році Натан Щаранський був заарештований за звинуваченням у шпигунстві, зраді і антирадянській агітації. Після тривалого ув'язнення він вийшов переможцем у боротьбі проти системи. Фільм повертає глядача в радянську епоху, час страху і невпевненості.
Глава держави привітав лідерів єврейських організацій та всіх учасників Київського єврейського форуму та відзначив важливість цього заходу. «Я хочу подякувати за велику і багаторічну співпрацю і підтримку України», - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, що за останні п’ять років було проведено низку значних заходів в Україні, зокрема спільне вшанування пам’яті жертв масових розстрілів у Бабиному Яру.
«Я хочу привітати режисера Аркадія Когана, який зняв цей блискучий фільм, всю творчу групу. Я хочу привітати мого доброго друга Натана Щаранського, який сьогодні разом з нами. Який для нас є не просто добрим другом України, не просто ми його вважаємо українцем, бо він народився у Донецьку. Ми це пам’ятаємо і цінуємо», - сказав Президент.
«Але для нас це є символом. Принаймні для мого покоління. Звідки ми вперше дізнавалися про свободу? З радіо «Свобода», радіо «Вільна Європа», з радіо «Голос Америки» і Лондон BBC. Якщо ви у другій половині 70-х вмикали будь-яку з цих радіостанцій, чиє прізвище там лунало найчастіше? Ми не знали хто такий Щаранський, але ми вже його поважали і любили. За що? За те, що він був справжнім, боровся за цінності… верховенство права, демократію, вільні вибори, волю і свободу», - підкреслив Глава держави.
Петро Порошенко зазначив, що такими ж правозахисниками, які боролися за свободу і демократію, були і лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, лідер Народного Руху В’ячеслав Чорновіл, громадський та політичний діяч Левко Лук’яненко і багато інших.
Він наголосив, що фільм, який презентують сьогодні, саме про те, як рухатися від рабства до свободи. Петро Порошенко підкреслив, що для України залишається у найвищому пріоритеті збереження демократичних цінностей, особливо в умовах, коли російська пропаганда продовжує нав’язувати думку про те, як добре жилось у Радянському союзі.
За його словами, цей фільм є доброю нагодою побачити яким насправді було життя у ті часи. «Чому для нас зараз це важливо? Все, що я робив п’ять років будучи Президентом – це захист свободи і демократії. Це запровадження європейських цінностей. Це забезпечення верховенства права», - наголосив Петро Порошенко. Президент додав, що вибори, які відбулись в Україні, були визнані світом як демократичні і вільні та названі демократичним процесом передачі влади.
Петро Порошенко також наголосив на важливості збереження солідарності та єдності всіх українців для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, незважаючи на намагання Росії роз’єднати українців. «Як ми можемо цього досягти? Через діалог. Діалог про минуле, про сьогодення. І цей фільм допоможе нам у цьому. Для забезпечення нашої єдності заради майбутнього. Заради вільної, європейської України», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави також зазначив, що Україна та Ізраїль також мають ефективну економічну співпрацю. «Я пишаюсь, що за мого президентства ми завершили чотирнадцятирічний процес щодо підписання угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем», - сказав Петро Порошенко.
Крім того, він підкреслив, що між Україною та Ізраїлем діє безвізовий режим, що створює можливості для тисяч туристів та паломників відвідувати обидві країни.
Глава держави також провів зустріч з представниками єврейських організацій США та подякував за ефективну співпрацю з Україною за останні п’ять років. «Дякую за допомогу у забезпеченні та організації широкої світової солідарності з Україною. Я також дуже ціную міцну співпрацю зі Сполученими Штатами, які стоять пліч-о-пліч з українцями у нашій обороні проти російської агресії, а також у впроваджені реформ», - наголосив Петро Порошенко.
Президент зазначив, що пишається досягнутими результатами. Він додав, що партнери України також відзначають, що за останні п’ять років в Україні було зроблено значно більше, ніж за попередні 25 років.
Джерело: сайт Президента України