Марія Кучеренко. Як відкрити в собі нові можливості  у «Європейському таборі»

P90727-160632-01_0.jpeg

Сьогодні, 9 листопада, мені вдалося поспілкуватись з дуже цікавою людиною ,яка була у Європейському таборі ще дитиною та зв’язала своє життя з цим табором, працюючи тренеркою в ньому, Марією Кучеренко.

Розмова розпочалася з простого привітання та вдячності, що Марія погодилась зустрітись та поспілкуватися.

Розкажіть, будь ласка, про себе.

  Ну, описати себе складно, по-перше я студентка механіко-математичного факультету, я тренерка і помічниця методиста, працюю в офісі КНГУ (Конгрес Національних громад України), також я  різностороння людина, знайшла себе в неформальній освіті.

А як Ви потрапили до табору та коли?

Я потрапила у табір ще дитиною, це був 2017 рік, мені було 16 років. Я потрапила до нього досить випадково, я ходила на розмовні клуби з американкою до організації «Крим SOS», та випадково дізналась про цей проект і табір. Мама умовляла мене податись до цього табору, я не хотіла, взагалі раніше ніколи не їздила по таборам, тому погодилась поїхати тільки зі своєю подругою.

Марія розповіла також, як їй дались перші дні у таборі та про початок своєї роботи у ньому:

Спочатку було досить складно влитися у цей табір тому, що приїжджають такі «старенькі» діти, які їздять до цього табору із року в рік, але через два дні було все досить круто. Потім я поїхала ще до цього табору, але вже взимку.

Через місяць після зимового табору я пішла на курси для тренерів та влітку 2018 року я вже працювала тренеркою у таборі. Так я вже відпрацювала в 18-му році в таборі, взимку 19-го року та цього літа я вже працювала в «Європейському таборі» тренеркою та в іншому «Джерела толерантності» в ролі помічниці методиста.

Марія також розповіла, як цей табір вплинув на її майбутнє, що він зумів у неї розкрити та що для Марії досить важливо у таборі.

Що зміг в Вас відкрити цей табір, коли Ви ще були дитиною?

Для мене це було як вікно, я розуміла, що я живу у Києві, що тут багато можливостей, велике місто, але я жила у такій так би мовити «бульці» і  не знала, що відбувалося навколо, а табір відкрив в мені всі можливості, що можна робити: що можна робити проекти, що можна відвідувати різні лекції, організовувати. Завдяки цьому табору сталося дуже багато знайомств з різними людьми, і це дуже класно.

Що для Вас важливо у таборі?

Для мене дуже важлива моя робота, коли ти виховуєш дітей, ти розумієш, що це твої діти, ти бачиш як їх змінює твоє виховання, як вони починають робити у своєму віці якісь круті еко-проекти і т.д., і це для мене дуже важливо, що я дійсно впливаю на них і я щось роблю.

Щоб Ви змінили у цьому таборі?

На сьогодні мені все дуже подобається, але я б зробила так, щоб залучати до табору більше людей тому, що є ті діти, котрим дуже подобається табір і вони не перший рік до нього їздять. А є і ті діти, котрі навіть і не знають про табір, тому також важливо залучати до нього нових дітей.

Про що Ви розповідаєте дітям у таборі?

Я розповідаю про те, як найкраще писати твори, лайфхаки, як писати певні пости у соц. мережах, розповідала про журналістські стандарти тощо.

 

Марія виявилась дуже цікавою людиною, яка дійсно знає, що вона робить, тому я вдячний їй за цю приємну розмову та зустріч і бажаю їй успіху у її справі.

 

Кореспондент-стажер сайту КНГУ Роман Павлов