Роботу проекту “Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства шляхом вивчення єврейської історії та культури” розпочато

unnamed — копия.jpg

В Україні за підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів проводиться проект "Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамах українського суспільства шляхом вивчення єврейської історії та культури". Проводить проект Київський інститут юдаїки.

Перший етап проходив на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Проект базується на виставках «Голодомор, Голокост, ГУЛАГ –  три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини», «Анна Франк. Уроки історії» та «Джерела толерантності».

Виставки містять документи, фотографії, спогади очевидців та інші матеріали, пов'язані з трьома наймасштабнішими трагедіями ХХ століття.

У триденному освітньому семінарі для вчителів «Уроки трагедій ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка, як освітній інструмент» взяли участь 30 педагогів шкіл Миколаєва і області.

Далі на трьох 4-денних семінарах три групи школярів знайомилися з виставками та вчилися майстерності екскурсовода.

Всі семінари пройшли в теплій, творчій атмосфері.

Благодійний центр «Дар» та Канадський благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч» забезпечили учасників семінарів чудовими книжками, які допоможуть школярам готуватися до екскурсій, а вчителям – працювати на уроках зі складними питаннями, що стосуються трагедій ХХ століття на українській землі.

Зараз вже почалася демонстрація виставок та робота 65 школярів-гідів  у школах Миколаївської області, а вже в січні 2019 року всі, хто проживає в Баштанському районі Миколаївської області, зможе ознайомитися з трьома виставками, які будуть розміщені в районному Будинку культури. Екскурсії проводитимуть учні-гіди Баштанської ЗОШ I-III ст.№1 та гімназії №2.

«Моїм учням дуже подобається брати участь в цьому проекті. Діти в захваті і від самого заходу і від Юлії Смілянської», – зазначає в коментарі на сторінці в ФБ вчитель Катерина Данилова.

Опубліковане