Табір «Джерела толерантності» та «Джерела порозуміння»

Табір «Джерела толерантності» та «Джерела порозуміння»
вже 16-й рік поспіль дарує незабутні літні дні, нових друзів і відчуття безумовного прийняття і розуміння сотням дітей різних етнічних спільнот з усіх куточків України. Табір є унікальним: він працює за авторською методикою занурення в етнокультуру народів. Кожен день діти знайомляться з певним народом – його піснями і казками, кухнею, традиціями, мистецтвом та історією. А ще граються в рухливі ігри, танцюють, займаються спортом і відвідують цікавий гурток: театральний, психологічний, історичний, малювання й конструювання, журналістики, вокальний та хореографічний.

У таборі представлені грецька, кримськотатарська, вірменська, українська, болгарська, литовська, єврейська, німецька, румунська спільноти.

Пізнаючи особливості різних народів, діти глибше усвідомлюють власну ідентичність. Діти з різних етнічних спільнот відпочивають разом, вчаться долати стереотипи, гідно презентувати себе і свою етнічну громаду, розуміти один одного та взаємодіяти у своїй місцевій громаді, в країні та у світовому співтоваристві.

Щовечора діти представляють один одному, чого навчилися за день. Усі заняття в таборі – активні й інтерактивні, є також екскурсії красивими історичними місцями, походи в гори, ранкова руханка і вечірня дискотека. 

Окрім національних днів, у Таборі проводяться День Прав Людини, Фестиваль Мов і День Громадянина.

Колектив розробляє навчально-методичні комплекти для роботи у таборі. Так, минулого року для всіх учасників табору підготовлено посібники «Мій перший розмовничок» та «Заспіваймо разом», де зібрані найосновніші слова і пісні вірмен, греків, євреїв, литовців, кримських татар, болгарів та інших народів.

Проект реалізовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду Відродження, ТОВ Інфопульс, ГО Ініціатива Е+